گروه استقلال قرارداد استقلال اخبار ورزشی و نتیجه های مسابقات

گروه: استقلال قرارداد استقلال اخبار ورزشی و نتیجه های مسابقات

گت بلاگز اخبار اقتصادی و بازرگانی یک پای توافق نفتی اوپک می‌لنگد

زمانی که اوپک و شرکایش در ۲۵ ماه مه تصمیم گرفتند توافق کم کردن تولید را تا مارس سال ۲۰۱۸ تمدید کردند، بازار به عدم وجود یک استراتژی خروج تصویر العمل نشان داد و

یک پای توافق نفتی اوپک می‌لنگد

یک پای توافق نفتی اوپک می لنگد

عبارات مهم : بازار

زمانی که اوپک و شرکایش در ۲۵ ماه مه تصمیم گرفتند توافق کم کردن تولید را تا مارس سال ۲۰۱۸ تمدید کردند، بازار به عدم وجود یک استراتژی خروج تصویر العمل نشان داد و قیمت های نفت ریزش کرد.

یک پای توافق نفتی اوپک می‌لنگد

به گزارش ایسنا، در آن وقت بازار نه تنها کم کردن زیاد تولید یا کم کردن به مدت طولانی تری را انتظار داشت، همچنین خواهان آن بود تا بداند این شرکت بعد از آخر مدت توافق، چگونه به زیاد کردن تولید بازمی گردد.

پنج ماه پیش عدم وجود یک استراتژی خروج، به همان میزان یا زیاد از کندی روند کم کردن سطح ذخایر نفت، نشانه دلواپس کننده ای جهت بازار نفت بود. اوپک در کنترل انتظارات و اعلام یک استراتژی بلندمدت جهت دوران بعد از آخر کم کردن تولید، ناموفق بود.

زمانی که اوپک و شرکایش در ۲۵ ماه مه تصمیم گرفتند توافق کم کردن تولید را تا مارس سال ۲۰۱۸ تمدید کردند، بازار به عدم وجود یک استراتژی خروج تصویر العمل نشان داد و

اکنون که این شرکت و سایر تولیدکنندگان غیرعضو اوپک سرگرم مذاکره راجع به تمدید دوباره مدت اجرای توافق کم کردن تولید احتمالا تا آخر سال ۲۰۱۸ هستند، به نظر می رسد که مصمم هستند یک استراتژی جهت بازگشت تدریجی تولید به بازار داشته باشند. اوپک و سایر تولیدکنندگان غیراوپک به سرکردگی روسیه ۱.۸ میلیون بشکه در روز را از بازار خارج کرده اند و بازگشت فوری این میزان عرضه هر زمانی که اتفاق بیافتد، به قیمت های نفت آسیب می زند و احتمالا سطح ذخایر را اوج می برد.

منابع آگاه می گویند علاوه بر مذاکرات راجع به تمدید مدت کم کردن تولید بعد از آخر زمانش در مارس سال میلادی آینده، اوپک اکنون مذاکرات مقدماتی جهت یک استراتژی خروج برگزار کرده است.

اوپک و متحدانش ممکن است بخشی از نقاط کلیدی طرح خود را در نشست ۳۰ نوامبر تصویب کنند ولی بعید است استراتژی کامل تا سال ۲۰۱۸ جهت بازار رونمایی شود.

یک پای توافق نفتی اوپک می‌لنگد

استراتژی عدم اعلام یکباره اطلاعات جهت اوپک مرسوم هست. به همین علت بود که تصمیم ماه مه این شرکت مطابق با انتظارات تحلیلگران صنعت نفت نبود.

ابل کمری، مدیر سرمایه گذاری انرژی در شرکت مدیریت دارایی “جی پی مورگان” در این باره به بلومبرگ گفت: مدت توافق توافق یا قیمت پایبندی اعضا به آن جهت من به اندازه عدم وجود یک استراتژی خروج از توافق اهمیت نداشت.

زمانی که اوپک و شرکایش در ۲۵ ماه مه تصمیم گرفتند توافق کم کردن تولید را تا مارس سال ۲۰۱۸ تمدید کردند، بازار به عدم وجود یک استراتژی خروج تصویر العمل نشان داد و

وی بر این باور بود که اوپک و روسیه باید اعلام کنند که سرگرم کار روی یک نقشه راه جهت زیاد کردن کنترل شده است تولید هستند تا نگرانی ها نسبت به سرازیر شدن نفت به بازار را فرونشانده و کف قیمت ها را در ۵۰ دلار حفظ کنند.

تولیدکنندگان اوپک و غیراوپک در نشان دادن نیات داشتن چنین برنامه ای در آن وقت کوتاهی کردند و در نتیجه قیمت های نفت لطمه دید و تازه در آخرهای تابستان که بازار سیگنال مثبتی از محدود شدن عرضه را نشان داد، اصلاح یافت.

یک پای توافق نفتی اوپک می‌لنگد

محمد بارکیندو، دبیرکل اوپک هفته گذشته اظهار کرد رشد تقاضای جهانی جهت نفت نیرومند تر از حد انتظار قبلی بوده و مازاد ذخایر کشورهای عضو شرکت توسعه و همکاری اقتصادی تا سپتامبر ۱۵۹ میلیون بشکه بالای میانگین پنج ساله بود که در مقایسه با ۳۳۸ میلیون بشکه بالای میانگین پنج ساله در ابتدای سال ۲۰۱۷ کم کردن نشان می دهد.

اخیرا نوبت یکی از پرنفوذترین وزیران اوپک بود که اعلام کند این شرکت سرگرم کار روی یک برنامه خروج از توافق است.

خالد الفالح، وزیر انرژی عربستان سعودی به رویترز گفت: ما مصمم هستیم که هر آنچه در توان داریم جهت کم کردن ذخایر جهانی به میانگین پنج ساله انجام دهیم. وی در ادامه افزود: زمانی که به این نشانه نزدیک شویم، راجع به نحوه چگونگی خروج آرام از توافق کنونی تصمیم خواهیم گرفتیم و شاید توافق دیگری جهت متعادل نگه داشتن عرضه و تقاضا داشته باشیم تا با زیاد کردن مجدد میزان ذخایر روبرو نشویم.

بر اساس گزارش اویل پرایس، اوپک به یک برنامه خروج از توافق نیاز دارد و اگر مانند دفعه قبل در ماه مه در این زمینه شکست بخورد، ممکن است قیمت های نفت دوباره با ریزش روبرو شوند. ولی طراحی استراتژی خروج جهت اوپک احتمالا وظیفه دشواری خواهد بود لیکن زیاد کردن تدریجی تولید ممکن است قیمت های نفت را به حدی زیاد کردن دهد که جهت تولیدکنندگان نفت شیل آمریکا مطلوب باشد و در نتیجه اوپک سهم بازار بیشتری را از دست دهد. از سوی دیگر روند سریع تر زیاد کردن تولید ممکن است تعادل میزان عرضه و تقاضا در بازار را دوباره برهم زند. در هر صورت اوپک به یک استراتژی خروج یا این استراتژی که به بازار بقبولاند سرگرم کار روی یک استراتژی خروج هست، نیاز دارد.

واژه های کلیدی: بازار | توافق | استراتژی | اخبار اقتصادی و بازرگانی

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : getblogs