گروه استقلال قرارداد استقلال اخبار ورزشی و نتیجه های مسابقات

گروه: استقلال قرارداد استقلال اخبار ورزشی و نتیجه های مسابقات

گت بلاگز اخبار علمی و آموزشی کشف نخستین منظومه خورشیدی با کمک هوش مصنوعی گوگل

ناسا در یک کنفرانس خبری مهم از کشف هشتمین سیاره در منظومه کپلر- 90 خبر داد. این کشف که معمای سیاره خورشیدی کپلر را کامل می‌کند جهت نخستین بار است که با کمک هوش‌

کشف نخستین منظومه خورشیدی با کمک هوش مصنوعی گوگل

کشف نخستین منظومه خورشیدی با کمک هوش مصنوعی گوگل

عبارات مهم : آسمان

ناسا در یک کنفرانس خبری مهم از کشف هشتمین سیاره در منظومه کپلر- 90 خبر داد. این کشف که معمای سیاره خورشیدی کپلر را کامل می کند جهت نخستین بار است که با کمک هوش مصنوعی گوگل صورت گرفته است.

به گزارش خبرآنلاین، جهت نخستین بار است که هشت سیاره تازه اطراف ستاره ی کپلر-۹۰ (Kepler-90) کشف شده است اند؛ ستاره ای که ۲۴۵۴ سال نوری با زمین فاصله دارد.ین سیاره موسوم به کپلر-90i که به وسیله تلسکوپ فضایی کپلر ناسا رصد شده، هشتمین سیاره است که به دور ستاره کپلر-90، یک ستاره شبه خورشیدی در فاصله 2545 سال نوری از زمین می چرخد.

کشف نخستین منظومه خورشیدی با کمک هوش مصنوعی گوگل

سیاره کپلر-90i یک سیاره داغ و صخره ای است که هر 14.4 روز یک بار به دور ستاره میزبانش می چرخد. این سیاره با کمک یادگیری ماشینی گوگل کشف شده است هست. محققان از وجود هفت سیاره اطراف ستاره ی کپلر-۹۰ خبر داشتند. با این حال، هوش مصنوعی گوگل بوده که به کشف آن ها کمک کرده هست. هوش مصنوعی با بررسی داده هایی که تلکسوپ کپلر دریافت کرده بود، توانسته است هشتمین سیاره را کشف کند. تلسکوپ کپلر از وقت راه اندازی در سال ۲۰۰۹ توانسته است بیش از ۱۵۰ هزار ستاره را در بخشی از آسمان بررسی کند. با در نظر گرفتن این عنوان که کم کردن نور ستاره ها، به خاطر عبور سیاره ای از کنار آن هاست، کپلر توانست ۳۵ هزار سیگنال را که ممکن است به پیدا کردن سیارات کمک کنند، کشف کند.

ناسا در یک کنفرانس خبری مهم از کشف هشتمین سیاره در منظومه کپلر- 90 خبر داد. این کشف که معمای سیاره خورشیدی کپلر را کامل می‌کند جهت نخستین بار است که با کمک هوش‌

ناسا از مدتي پيش وعده داده بود يك نشست خبري مفصل را براي كشفي مهم برنامه ريزي مي كند. جزئيات زيادي راجع به اين يافته فضايي بيرون نيامده بود ولی همين كه گفته مي شد، براي اولين بار از هوش مصنوعي براي پيداكردن داده هاي جديد استفاده شده، باعث شد توجه هاي زيادي به اين برنامه جلب شود. به مرور جزئيات بيشتري راجع به چگونگي اين كشف بيرون آمد. كشف بزرگ اينطور شكل گرفته بود: با گذشتن هر سياره اي از برابر ستاره مادر نوري كه از سياره بازتاب مي يابد، به كشف يك سياره يا جرم جديد كمك مي كند. تلسكوپ كپلر تا به حال حدود 150هزار ستاره و 4هزار سياره را بررسي كرده كه 2300عدد از آنها در نهايت به عنوان نمونه هايي ارزشمند مورد بررسي بيشتر قرار گرفته اند. با بررسي اين شواهد، دانشمندان شرکت فضايي با اطمينان مي توانند بگويند كه در آسمان ها، دست كم يك سياره وجود دارد كه دور يك ستاره در آسمان مي چرخد.

بررسي اطلاعاتي كه از فضا به بيرون درز مي كند، كار دشواري هست. يكي از مهم ترين دشواري ها ضعيف بودن سيگنال هايي است كه به تلسكوپ مي رسد. شكار اين امواج و بررسي آنها كار بسيار دشواري هست. در چنين موقعيتي هوش مصنوعي به كار مي آيد. هوش مصنوعي گوگل به يك سيستم ارتباطي شبيه سيستم اعصاب مجهز شده است كه غلط های كمتري مرتكب شده است و در عين حال، دقت بالاتري دارد. با همين سيستم جديد ناسا توانست وضعيت 670ستاره را كه تا پيش از آن – به خاطر مشكلاتي مثل ضعيف بودن سيگنال هاي دريافتي عملا شكست خورده بود، با موفقيت بسنجد.

واژه های کلیدی: آسمان | ستاره | سياره | سیاره | هوش مصنوعی | اخبار علمی و آموزشی

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : getblogs